ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΙΟΥΛΙΟΣ 2022

Friday 08 Ιουλίου 2022
ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΙΟΥΛΙΟΣ 2022

Πρόγραμμα συναυλιών

• 8 Ιουλίου: Συναυλία Έργων Ηλεκτροακουστικής Μουσικής, προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών του ΤΜΣ (Συντονισμός: Θάνος Πολυμενέας, Ορέστης Καραμανλής)

Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών, Λόφος Νυμφών, 9:00 μ.μ.

• 9 Ιουλίου: Συναυλία Μουσικών Συνόλων Τζαζ Μουσικής, προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών του ΤΜΣ (Συντονισμός: Αντώνης Λαδόπουλος)

Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών, Λόφος Νυμφών, 9:00 μ.μ.

• 11 Ιουλίου: «Felix, Louise, Vojislav …κι ακόμη δυο!...» Συναυλία Μουσικής Δωματίου, προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών του ΤΜΣ (Συντονισμός: Παύλος Σεργίου)

Αίθουσα εκδηλώσεων Φ.Σ. "Παρνασσός", πλατεία Αγ. Γ. Καρύτση 8, 8:30 μ.μ.

Οι συναυλίες του Μουσικού Ιούνη ακολουθούν τους υγειονομικούς κανόνες που ορίζονται από την ισχύουσα ΚΥΑ (Κ.Υ.Α. Δ1α/ΓΠ/οικ.27397/22 (ΦΕΚ-2369 Β/14-5-22), βάσει της οποίας προβλέπεται υποχρεωτική χρήση προστατευτικής μάσκας σε όλους τους εσωτερικούς χώρους.

Η ηχητική κάλυψη και βιντεοσκόπηση των συναυλιών θα γίνει από τους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του Εργαστηρίου Μουσικής Ακουστικής και Τεχνολογίας (LabMAT) του Τμήματος Μουσικών Σπουδών (Υπεύθυνοι: Ιωάννης Πεϊκίδης και Γιάννης Μαλαφής).

Πληροφορίες / Πρόγραμμαwww.music.uoa.gr

Συντονιστική επιτροπή

Αναστασία Γεωργάκη, Αλίνα Καλοπανά, Δημήτρης Κοτρωνάκης, Μαρία Παπαβασιλοπούλου, Απόστολος Παληός, Γιάννης Μαλαφής

Αφίσα